Моніторинг політичних настроїв киян в серпні від ВАС

Моніторинг політичних настроїв киян в серпні від ВАС

Опитування «Всеукраїнської Асоціації Соціологів» проведено з 14 по 19 серпня 2020 року серед мешканців міста Київ засвідчили, що більше половини киян (61% респондентів) вважають, що коронавірус є реальною загрозу для них та їхньої сім’ї, тоді як 39% дотримуються протилежної думки.

Діяльністю міського голови Києва Віталія Кличка задоволені більше половини опитаних – 51%, не задоволені – понад третину респондентів 34%, не змогли відповісти – 15%. Задоволених роботою Київської міської ради виявилось значно менше – 35%, не задоволені її діяльністю трохи більше – 37%, але при цьому не змогли оцінити – 28%.

Якби вибори мєра Києва проходили найближчого тижня, то найбільшу отримав би Віталій Кличко – його підтримують 33,6% серед тих, хто визначився із вибором та має планує прийняти участь у голосуванні. На другому місці знаходяться Андрій Пальчевський – 12,5. Третій – Сергій Притула з 8,8% голосів відповідно. За Ірину Верещук планують голосувати 6,6%, Олександра Омельченка 6,1%, Олександра Попова – 5,9%, а Борислава Березу підтримали б 4,3%. Відсоток підтримки інших кандидатів менший за 4%. При цьому ще не визначилися зі своїм майбутнім вибором 18,2% респондентів.

Вибори до Київської міської ради

Якби найближчим часом проходили вибори до Київської міської ради, найбільшу підтримку виборців на них отримали б партія “УДАР Віталія Кличка” – 20%. За партію «Слуга народу» готові проголосувати 15,5%. 14,7 готові проголосувати за партію «Європейська солідарність», 7,7% за «Батьківщину», 7,2% – за «Опозиційну платформу – За життя!», 6,1% – партія «Перемога Пальчевського». Певні шанси подолати прохідний бар’єр залишаються у партії Голос (4,1%) та партії «Сила і честь» (3,4%). При цьому рейтинг інших політичних сил складає менше 3%. Досі не визначилися за кого голосуватимуть 18,3% респондентів.

Генеральна сукупність: мешканці міста Києва віком від 18 років. Вибірка є репрезентативною за віком і статтю. Вибіркова сукупність: 2023 респондента. Метод опитування: Face-to-face. Теоретична допустима похибка становить не більше 2,4%. Терміни проведення: 14-19 серпня 2020 р.