СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНА СИТУАЦІЯ В КРАЇНІ ОЧИМА УКРАЇНЦІВ: РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ (19-26 липня 2020 року)

За результатами опитування, проведеного «Всеукраїнською Асоціацією Соціологів» у період з 19 по 26 липня 2020 року, лише п’ята частина (20%) українців вважає, що в цілому події в Україні розвиваються у правильному напрямку, тоді як більше ніж дві третини (67% опитаних) дотримуються протилежної думки.

Щодо поточної ситуації, 62% респондентів вважають, що економічне становище в Україні погіршилось за останні півроку, чверть думають, що воно не змінилося, і лише 8% помітили покращення. Майже чверть опитаних (24%) вважають, що ситуація в економіці України погіршилась саме через коронавірус.

Говорячи про політичні уподобання наших співвітчизників, то якби вибори відбувалися найближчої неділі, то найбільшу підтримку здобув би чинний Президент Володимир Зеленський, якого готові підтримати 31,4% серед тих, хто має намір взяти участь у голосуванні та визначився із майбутнім вибором. За Юрія Бойка проголосували б 14%, Петра Порошенка готові підтримати – 13,9%, а Юлію Тимошенко 10,2%. Ще 5,6% проголосували б за Ігоря Смєшка, 3,7% – за Олега Ляшка, а 3,1% – за Анатолія Гриценка. Інші кандидати набирають менше 2,5%, тоді як 14% респондентів ще не визначилися з майбутнім вибором.

Найближчими черговими виборами на даний момент є місцеві вибори, призначені на 25 жовтня 2020 року. При цьому, менше половини респондентів (48%) планують підтримати на них саме місцеву партію, навіть у разі того, якщо кандидати від неї будуть балотуватися виключно в їх області, тоді як більше третини (34%) мають намір голосувати за загальнонаціональну політичну силу.

На поточний момент, лідером парламентських перегонів є партія «Слуга народу», яку готові підтримати 29,2% серед тих, хто планує голосувати та вже визначився з вибором. «Опозиційну платформу – За життя!» планують підтримати 15,3%, «Європейську солідарність» – 14,8%, а «Батьківщину» –10,1%. Близькими до подолання прохідного бар’єру є «Радикальна партія Ляшка» (3,8%), «Сила і честь» (3,6%), Партія Шарія (3,4%),та «Свобода» (3%).

 

Генеральна сукупність: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, типом поселення. Вибіркова сукупність: 1816 респондентів. Метод опитування: CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера), на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Теоретична допустима похибка: не більше 2,5%. Терміни проведення: 19-26 липня 2020 р.