СОЦІОЛОГІЯ «ВАС»: ОЦІНКА КИЯНАМИ ПОТОЧНОЇ СИТУАЦІЇ У СТОЛИЦІ – 03-07 липня 2020 року

Опитування, яке проводилося «Всеукраїнською Асоціацією Соціологів» з 3 по 7 липня 2020 року серед мешканців міста Київ засвідчили, що більше половини киян (56% респондентів) вважають, що коронавірус є реальною загрозу для них та їхньої сім’ї, тоді як 42% дотримуються протилежної думки.

Діяльністю міського голови Києва Віталія Кличка задоволені більше половини опитаних – 56%, не задоволені – майже третина респондентів (31%), не змогли відповісти – 13%. Задоволених роботою Київської міської ради виявилось значно менше – 35%, не задоволені її діяльністю трохи більше – 37%, але при цьому не змогли оцінити – 28%.

Більша частина респондентів (46%) вважають, що ситуація в місті Києві за часів мерства Віталія Кличка стала кращою, тоді як 16% відзначили погіршення ситуації в даний період. Більше третини учасників дослідження 34% вважають, що вона не змінилася.

Якби вибори міського голови Києва відбувалися найближчої неділі, то найбільшу підтримку на них здобув би чинний мер Віталій Кличко – його планують підтримати 39,6% серед тих, хто визначився із вибором та має планує прийняти участь у голосуванні. На другому та третьому місці знаходяться Андрій Пальчевський та Сергій Притула, яких готові підтримати 9,2% та 8,8% відповідно. За Олександра Ткаченка планують голосувати 7,6%, Олександра Омельченка 7,1%, Олександра Попова – 5,3%, а Борислава Березу підтримали б 4,6%. Відсоток підтримки інших кандидатів менший за 4%. При цьому ще не визначилися зі своїм майбутнім вибором майже чверть респондентів (24,6%).

Якби вибори до Київської міської ради відбувалися найближчої неділі, то лідером серед партій стала б партія «Слуга народу», яку готові підтримати 23,6% серед тих учасників дослідження, хто визначився зі своїм майбутнім вибором та планує прийти на виборчі дільниці. 18,9% готові проголосувати за партію «Європейська солідарність», 13,7% – за «УДАР Віталія Кличка», 10,1% – за «Батьківщину», 6,9% – за «Опозиційну платформу – За життя!», 6,1% – за «Голос». Певні шанси подолати прохідний бар’єр залишаються у партії Шарія (4,1%) та партії «Сила і честь» (3,4%). При цьому рейтинг інших політичних сил складає менше 3%. Досі не визначилися зі своїм майбутнім вибором більше чверті респондентів (26,2%).

 

Генеральна сукупність: мешканці міста Києва віком від 18 років. Вибірка є репрезентативною за віком і статтю. Вибіркова сукупність: 1917 респондентів. Метод опитування: CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера), на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Теоретична допустима похибка становить не більше 2,3%. Терміни проведення: 03-07 липня 2020 р.