«ВАС» ПРОВЕЛА ОПИТУВАННЯ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНОЇ ДУМКИ ЖИТЕЛІВ МІСТА ІВАНО-ФРАНКІВСЬК

«Всеукраїнською асоціацією соціологів» 19-23 травня 2020 року було проведене телефонне опитування мешканців міста Івано-Франківськ, яке продемонструвало, що абсолютна більшість опитаних (84%) бачать реальною загрозу розповсюдження коронавірусу в Україні.

Водночас, 63% опитаних відповіли, що у разі продовження карантину їх заощаджень вистачить менше ніж на місяць, 21% – до 2-х місяців (за умови припинення отримання доходів), 8% – до 3-х місяців, 5% – до півроку і лише 3% городян зазначили, що їх заощаджень вистачить на період від одного року та більше. При цьому, 82% опитаних почали витрачати менше коштів під час карантину.

Майже дві третини (64%) опитаних вважають запроваджені владою заходи щодо боротьби з коронавірусом оптимальними. 24% вважають, що вони є занадто м’якими, тоді як 12% переконані, що ці заходи – занадто жорсткі.

Мешканцям Івано-Франківська було запропоновано назвати кого з мешканців свого міста вони вважають відомими й успішними. Питання було відкритим, проте воно дозволило виділити 30 найбільш відомих серед містян людей із високим рівнем довіри і впізнаваності (у алфавітному порядку):

Питання «Кому з відомих людей Ви б довірили управління містом, якби голосування проходило сьогодні?» дозволило сформувати поточний рейтинг кандидатів в мери міста Івано-Франківськ:

  1. Руслан Марцинків – 42%;
  2. Наталія Сербин – 16%;
  3. Іван Мельник – 15%;
  4. Тарас Масляк – 8%;
  5. Юрій Козакевич – 7%;
  6. Оксана Мельник – 4%
  7. Тарас Виноградник – 1%;

Ще 7% опитаних на даний момент ще не визначились із кандидатом, якого планують підтримати або не змогли його назвати.

79% опитаних висловили однозначну готовність взяти участь у виборах мера та міської ради, якби вони відбувалися найближчим часом. Якби вибори до муніципалітету відбулися наступної неділі, то серед політичних сил лідером електоральних симпатій стала б партія «Свобода» – за неї готові віддати свої голоси майже половина тих, хто визначився і має намір взяти участі у голосуванні (42,3%). 23% – проголосували б за партію «Слуга народу», 11,7% – за партію «Європейська солідарність», 10,5% – за партію «Батьківщина» та 7% – за партію «Голос». Рейтинг інших політичних сил – менше 3%. Кожен п’ятий учасник дослідження ще не визначився зі своїм майбутнім вибором. Водночас, респонденти відмітили свою готовність підтримати нові політичні проекти, за умови, якщо їх представники не дискредитували себе і мають заслуги перед містом і жителями.

Телефонне опитування проводилося «Всеукраїнською асоціацією соціологів» на основі випадкової вибірки мобільних номерів серед мешканців міста Івано-Франківськ віком від 18 років. Вибіркова сукупність: 854 респонденти, Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,3%. Терміни проведення: 19-23 травня 2020 року.