ДИНАМІКА РЕЙТИНГУ ПІДТРИМКИ ПОЛІТИЧНИХ ЛІДЕРІВ І ПАРТІЙ ПОРІВНЯНО З ПРЕЗИДЕНТСЬКИМИ І ПАРЛАМЕНТСЬКИМИ ВИБОРАМИ 2019 РОКУ – КМІС

З 8 по 18 лютого 2020 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв’ю опитано 2038 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.

           

Для відстеження динаміки підтримки політичних лідерів і партій порівняно з останніми президентськими і парламентськими виборами респондентів просили відповісти на запитання, за якого кандидата і партію вони б проголосували, якби вибори відбувалися в лютому 2020 року. При цьому, для коректного порівняння рейтингів респондентам пропонувався список кандидатів і партій, які брали участь у президентських і парламентських виборах (див. Додаток 1 з повним переліком кандидатів і партій, які пропонувалися респонденту).

Прес-реліз підготував Антон Грушецький, заступник директора КМІС

ДЖЕРЕЛО