РІВЕНЬ ДОВІРИ ДО УРЯДУ ЗНИЖУЄТЬСЯ ЧЕРЕЗ ВІДСУТНІСТЬ РЕЗУЛЬТАТУ,- опитування

 

Сьогодні у прес-центрі інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» відбулася презентація останніх соціологічних досліджень громадської думки в Україні, проведених Всеукраїнською асоціацією соціологів.

Володимир Косенко представив результати дослідження довіри українців до центральних органів влади.

«Серед представників чинної політичної верхівки, найбільший рівень довіри має Президент України Володимир Зеленський, якому швидше або повністю довіряють 49% респондентів, Голові Верховної Ради України Дмитру Разумкову довіряють – 36%, Верховній Раді України – 22%, Кабінету міністрів України – 19%, тоді як Прем’єр-міністру Олексію Гончаруку – 13%», – розповів він.

При цьому, згідно з дослідженням, частково або повністю не довіряють

Баланс довіри до Президента України +10%, він єдиний, хто продемонстрував позитивний показник такої довіри. Балансу довіри до Верховної Ради – -47%, до її голови – 17%, до Кабміну – -57%, до його очільника – -66%.

Політичний консультант Петро Охотін вважає, що низький рівень довіри до Кабінету Міністрів зумовлений інертністю, яку демонструє Уряд.

«Виконавча влада і рівень її підтримки залежить від конкретного результату. Це не парламент, в якому можна вести дебати та завойовувати прихильників за рахунок ідей та змістів. Українці чекають на реальні зміни у своїх кишенях, втім, сьогодні Гончарук та його міністри не можуть цього забезпечити. Крім того, прем’єр-міністр та члену уряду постійно потрапляють у скандали, які також негативно відбиваються на публічному образі», – резюмував експерт.

Також, в ході прес-конференції були представлені і рейтинги політичних партій. Так, найбільш рейтинговою партією залишається «Слуга народу». Її підтримують 43,2% серед тих, хто визначився та має намір голосувати. Крім лідера електоральних симпатій, потрапити до Верховної Ради України мають значні шанси наступні партії:

Серед партій, які на даний момент можуть не подолати прохідний бар’єр, лідерами уподобань українців виявились