ЕЛЕКТОРАЛЬНІ ОРІЄНТАЦІЇ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ (СІЧЕНЬ 2020р.)

ЕЛЕКТОРАЛЬНІ ОРІЄНТАЦІЇ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ (СІЧЕНЬ 2020р.)

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова на замовлення інтернет-ресурсу «Обозреватель» з 17 по 21 січня  2020 року. Було опитано 2000 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними  показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Згідно з результатами дослідження, у випадку, якби вибори до Верховної Ради України відбулися найближчої неділі, ті виборці, які мають намір піти на вибори і вже визначилися з вибором, найчастіше віддали б свій голос за Партію «Слуга народу» (45,4% тих, хто піде на вибори і визначився з вибором). 13,8% з-поміж них проголосували б за Партію «Опозиційна платформа — за життя», 12,3% — за Партію «Європейська солідарність», 8,0% — за ВО «Батьківщина», 5,2% — за Партію «Сила і честь», 2,9% — за Партію «Громадянська позиція», 2,9% — за Радикальну партію Олега Ляшка, 2,5% — за Партію «Голос», 2,2% — за Партію «Українська стратегія Гройсмана», 1,6% — за ВО «Свобода», 0,9% — за Партію «Опозиційний блок», 0,6% — за Партію «Національний корпус», 0,5% — за «Партію Шарія», 1,1% — за інші партії.

У всіх макрорегіонах Партія «Слуга народу» є лідером електоральних симпатій. У Західному та Центральному регіонах друге місце посідає «Європейська солідарність», а третє — ВО «Батьківщина». У Східному та Південному регіонах другий показник має «Опозиційна платформа — за життя».

Джерело