ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНІ НАСТРОЇ НАСЕЛЕННЯ

Згідно опитування, проведеного Всеукраїнською асоціацією соціологів протягом з 17-20 грудня 2019 року,  48% українців вважають, що наступний рік буде успішним для України, 29% – мають занепокоєння щодо майбутнього своєї  країни і близько 23% респондентів не змогли відповісти.

46% опитаних вважають, що країна рухається в правильному напрямку, 34% – у неправильному, 20% – не змогли оцінити.  Згідно з соціологічними даними помітне зростання позитивних оцінок (з 38-46%) і зменшення негативних (з 40 до 34%).

Згідно опитування, кого б українці хотіли бачити у Верховній Раді України серед тих, хто туди не потрапив   Олег Ляшко отримав понад 22%. Серед лідерів також з майже однаковими результатами Яніна Соколова та Олег Сенцов -12%, а 6% українців хотіли б бачити Анатолія Шарія. До списку увійшли також Сергій Притула, Володимир Гройсман, Ігор Смєшко їх хотіли б бачити близько 3% українців.

Новий рік як найулюбленіше новорічне свято вважають лише 47% українців, для 39% опитаних – це Різдво. Ще для 7% респондентів улюбленим новорічним святом є День Святого Миколая, 3% – Старий Новий Рік і тільки 4% не люблять жодне з перерахованих свят. На Заході найулюбленішим святом є Різдво, а от в центральних і південних регіонах українці люблять більше Новий рік.

68% опитаних українців проти  ідеї перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня і лише  22% респондентів підтримують цю ідею. Ще 6% зазначили, що їм байдуже це питання і 4% – не змогли відповісти.

Близько 82% українців мають намір поставити новорічну ялинку вдома: 45% живу і лише 37% – штучну. Понад 18% опитаних зазначили, що не ставитимуть ялинки.  В порівнянні з минулими роками зросла кількість серед тих, хто надає перевагу штучним ялинкам.

Соціологічна вибірка: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1500 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Терміни проведення дослідження: 2-5 грудня 2019 р.