ЧОМУ ЗНИЖУЄТЬСЯ ДОВІРА ДО ЗЕ-КОМАНДИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОСТУ ОПОЗИЦІЙНИХ НАСТРОЇВ В УКРАЇНЦІВ, – опитування від Всеукраїнської асоціації соціологів

 

     У п’ятницю, 20 грудня о 11.00 у прес-центрі Національної спілки журналістів України (вул. Хрещатик 27А) відбулась презентація останніх соціологічних досліджень громадської думки в Україні, проведених Всеукраїнською асоціацією соціологів.

 Директор Всеукраїнської асоціації соціологів Володимир Косенко представив результати дослідження:

    «Згідно з опитуванням, проведеним 2-5 грудня 2019 року, лідером електоральних симпатій серед тих українців, хто визначився і має намір взяти участь у виборах є партія «Слуга народу».

    Загалом рейтинг виглядає так: «Слуга народу» – 42,5%, «Опозиційна платформа – За життя» – 11,7%, «Європейська Солідарність» – 10,6%, «Батьківщина» – 9,5%, «Голос» – 3,4%, рейтинг інших політичних сил – менше 3%, тих, хто не визначився, – близько 14,5%», – повідомив він.

Дії президента України громадяни оцінили наступним чином:

• 47% – переконані, що президент Зеленський є більш ефективним ніж Порошенко.
• 19% – більш позитивно оцінують президентство Порошенка.
• 24% – впевнені, що відчутних змін не відбулося.

Володимир Цибулько прокоментував результати так:

 «Зниження рівня довіри до президента та його партії обумовлено економічними чинниками. Сьогодні ми бачимо дефіцит бюджету, який вже перевищує 140 млрд грн за підсумками 2019 року. Примітно, що невдачі Зе-команди більше відбиваються на підтримці самого Зеленського. Так як саме його образ ототожнюється виборцем з владою», – зазначив політолог.

Експерт Артем Бронжуков заявив, що період романтичного захоплення владою завершився. І сьогодні виборець вимагає від президента та його команди реальних змін в країні.

«Вся суспільна увага прикута до Зеленського та представників «Слуги Народу». Але замість реальних кейсів та перемог, по більшій мірі, суспільство побачило або профанацію, або половинчасті рішення. Що не могло позитивно вплинути на підтримку Зе-команди. В епіцентрі майже всіх гучних скандалів цієї осені фігурували саме представники влади. Це й грало на руку їхнім конкурентам з опозиції. «ЄС» Петра Порошенка та «Батьківщина» Юлії Тимошенко змогли конвертувати це на свою користь», – резюмував Бронжуков.

Результати дослідження за посиланням: https://bitly.su/uwIL


На головну